Kahvipapusetti Charles Liégeois Magnifico, 3 kg

Loppuunmyyty

Lisätiedot

”Magnifico” on yksi Charles Liégeois suosituimmista kahveista. Sen maussa dominoivat tumman suklaan, puun ja paahdettujen murojen vivahteet. Aroma on vahvaa ja kahvi itse on luonnolisen makeaa. Suklaan pitkäkestoinen jälkimaku jää kielellesi viimeisen siemaisun jälkeenkin. Tämä kahvi miellyttää varmasiti niitä, jotka pitävät perinteisestä kahvin mausta.

Tämä sekoitus tarjoaa täydellisen yhdistelmän kahveja, jotka ovat peräisin eri alueilta – Brasiliasta, Sumatrasta ja Guatemalasta – kun taas tärkeimmät makuvivahteet tulevat Kolumbiasta.

Kolumbiassa kahvia kasvatetaan erityisen suurilla korkeuksilla – kahvinviljelypaikkoja on yli 1200 metriä merenpinnan yläpuolella. Ihanteelliset ilmasto-olosuhteet antavat kolumbialaisille kahvilajikkeille monimuotoisuuden ja rikkauden.

Ainekset: paahdettu kahvipapu.


Varastointiolosuhteet: säilytä kuivassa, viileässä paikassa.

Tekniset tiedot

Alkuperämaa:
Belgia
Kahvipavun tyyppi:
100% Arabica

Tekniset tiedot

Yleiset ominaisuudet

Kahvityyppi
Kahvipavut
Kahvilaji
Seokset
Valmistaja
Charles Liégeois
Alkuperä kahvialue
Aasia, Brasilia, Etelä-Amerikka, Guatemala, Keski-Amerikka, Kolumbia, Sumatra
Paahtotaso
Tumma paahto
Alkuperämaa
Belgia
Kahvipavun tyyppi
100% Arabica

Mitat ja paino

Paino
3 kg

Toimitus

Keskusvarasto (ostettavissa verkkokaupasta)
Loppu varastosta
Ruusulankatu 8, Helsinki
Loppu varastosta

Lisätietoja

Ei vielä kysymyksiä.

Arviot

0
0 arvostelut
0%
0%
0%
0%
0%

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Kahvipapusetti Charles Liégeois Magnifico, 3 kg”


Suosituksemme

Muutkin katsoivat