Rancilio Rocky SD espresso-kahvimylly – ruostumaton teräs

Lisätiedot

Vihdoinkin, yksi laadukkaimpia ja tunnetuimpia espressokeittimiä ja myllyjä valmistava yritys laittoi kaikki ammattimaiset ominaisuudet ja toiminnot kodeissa käytettävään mallistoonsa. Kahvimylly ”Rocky SD” on täydellinen kahvifanille, joka etsii mahdollisuutta valmistaa täydellistä kahvia kotioloissa. Se tarjoaa mahdollisuuden jauhaa kahvin suoraan portafilteriin, jonka jälkeen voit siirtyä suoraan espressokeittimesi luokse valmistamaan vastajauhettua, tuoretta kahvia.

AMATTILAATUISET TERÄT

Karkaistut terät pyörivät hitaammin estäen ylikuumenemisen, mikä voi pilata kahvin täydellisen maun.

TÄYDELLINEN SÄILIÖ PAVUILLE

Kahvipapusäiliössä on erityinen UV-suoja, se on helposti irrotettavissa puhdistamista varten sekä sen kapasiteetti on 300g.

55 JAUHATUSASETUSTA ERILAISILLE KAHVEILLE

Voit valita 55 erilaisesta jauhatusasetuksesta ja säätää sen haluamaasi kahvijuomaan sopivaksi: espressosta French-Pressiin.

HILJAINEN

Rancilio valmistaa enimmäkseen ammattitason kahvinkeittimiä ja myllyjä, joiden yksi tärkein ominaisuus on hiljaisuus. ”Rocky” ei ole poikkeus: se on yksi markkinoiden hiljaisimmista kahvimyllyistä.

Tekniset ominaisuudet:

– Papusäiliön tilavuus: 300 g

– Valmistus: 2,5 – 3,5 kg / h

– Terien halkaisija: 50 mm

– Versio: puoliautomaattinen

Tekniset tiedot

Alkuperämaa:
Italia

Tekniset tiedot

Yleiset ominaisuudet

Tuotteet
Kahvimyllyt
Valmistaja
Rancilio
Pakkauskoko
1
Terien tyyppi
Teräs
Voimakkuus
140 W
Alkuperämaa
Italia
EAN
4260122430536
Kahvimyllyn tyyppi
Sähköinen
Terien rakenne
Litteä
Sopii
Espresso
Käyttötarkoitus
Kotikäyttöön

Kapasiteetit

Papusäiliön koko
300 g

Mitat ja paino

Syvyys
25 cm
Korkeus
35 cm
Leveys
12 cm
Paino
7 kg

Toimitus

Ruusulankatu 8, Helsinki
Loppu varastosta

Lisätietoja

Ei vielä kysymyksiä.

Arviot

4.00
1 arvostelu
0%
100%
0%
0%
0%
  1. Paul O.

    Jykevää tekoa, toimii ikuisuuden ,suhteellisen hiljainen, terien säätö ei ole kuitenkaan ole portaaton, helppo vaihtaa asetuksia käytettävän keittimen mukaiseksi, jouduin vielä tehdä terien hienosäädön sillä, terien ollessa kiinni”ts,kohta 0 ,ne eivät vastanneet tehdasasetusten 0 kohtaa ,vaan tehdasasetuksissa terien kiinni ollessa säätöasteikko näytti kohtaa 1

Kerro meille mielipiteesi tuotteistamme tai palvelustamme. Palautteesi on meille tärkeä!


Suosituksemme

Muutkin katsoivat