”Magnifico” on yksi Charles Liégeois suosituimmista kahveista. Sen maussa dominoivat tumman suklaan, puun ja paahdettujen murojen vivahteet. Aroma on vahvaa ja kahvi itse on luonnolisen makeaa. Suklaan pitkäkestoinen jälkimaku jää kielellesi viimeisen siemaisun jälkeenkin. Tämä kahvi miellyttää varmasiti niitä, jotka pitävät perinteisestä kahvin mausta.
Tämä sekoitus tarjoaa täydellisen yhdistelmän kahveja, jotka ovat peräisin eri alueilta – Brasiliasta, Sumatrasta ja Guatemalasta – kun taas tärkeimmät makuvivahteet tulevat Kolumbiasta.
Kolumbiassa kahvia kasvatetaan erityisen suurilla korkeuksilla – kahvinviljelypaikkoja on yli 1200 metriä merenpinnan yläpuolella. Ihanteelliset ilmasto-olosuhteet antavat kolumbialaisille kahvilajikkeille monimuotoisuuden ja rikkauden.
– 16 kapseli 16 kahvikupillista varten
– Sopii parhaiten 60 ml annokselle
– Yhteensopiva NESCAFÉ® Dolce Gusto® kapselikoneiden kanssa
Ainekset: jauhettu paahdettu kahvi kapseleissa.
Säilytys: säilytä kuivassa ja viileässä.
Raili Honkanen
Tähän kapselikahviin laitan aina silloin tällöin tummaasuklaata, niin saa ihanan nautinnon!
Maria Försti
Hyvää….
Jarkko Laukkanen
Erittän hyvän makuinen kahvi ja ostin reilusti, kun halvalla sain. ;D
Raili Honkanen
Tätä nautin melkein joka päivä iltapäiväkahvikseni. 🙂
Kahvikissa
Erittäin hyvä ja HALPA!